2018 Youth Division Winners

          Name                                Species           Pounds      Area of Lake Caught

  1. Briella    Van Dusseldorp  Walleye           3.17        NW
  2. Gavin    Kontz                     Walleye           2.93        ?
  3. Gavin    DenHerder           Walleye           2.82        ?
  4. Henry    Schulte                 Bass                 2.76        NW
  5. Maryann Rice                     Walleye           2.75        SW
  6. Jeff        Hall                         Walleye           2.73        NE
  7. Ian          Lingen                  Walleye           2.69        ?
  8. Kaden   Rick                        Bass                 2.51        NE
  9. Jack        Daggett                Bass                 2.36        ?
  10. Wyette Woods                   Walleye            2.33        ?

              2017 Ice Fish Fest Winners  

Name                             Species            Pounds

1    Josh Taylor                     Walleye           4.55
2    Mike Kerrigan                Walleye           4.49
3    Adamson Garcia           Walleye            4.36
4    Eric Miller                       Walleye           4.28
5    Billy Cedar                     Bass                  4.08
6    Wyatt Reitmeier           Walleye            3.9
7    Hannah Drexler           Bass                 3.85
8    Tannyr Lurry                Walleye            3.74
9    Randy Kruse                Walleye             3.6
10  Kevin Cline                   Bass                 3.54
11  Brandon Lambert       Bass                 3.41
12  Lily Hinsley                  Walleye             3.4
13  Mark Doty                   Walleye            3.29
14  Tyler Wedrick             Bass                  2.99
15  Ava Pearson              Walleye             2.92

​​​2017 ​Largest Crappie  Mike McDanial    1.75# Crappie    

2017 Largest Bluegill  Hunter Bark     .82# Bluegill

2018 Largest Crappie    Elmar     Delibasic              Crappie 1.82       NE
2018 Largest Bluegill   Josephine Wurtz                  Bluegill  0.76       SW

2018 Ice Fish Fest Winners

         Name                                  Species              Pounds    Area of Lake Caught

  1. Mark     Tweet                    Walleye                3.63        NW
  2. Matt      Nelson                  Walleye                3.59        SE
  3. Gabe     Rieber                   Walleye                3.57        ?
  4. Brady    Miller                    Walleye                3.56        SE
  5. Rod        Wallenstein         Walleye                3.54        NW
  6. Dick        Remme                Walleye                3.52        NE
  7. Jesse     Lafrenz                  Walleye                3.41        NE
  8. Amos    Buelow                  Walleye                3.40        SW
  9. Jack        Prasek                  Bass                      3.39        SE
  10. Seth       Sperling               Walleye                 3.38        NW
  11. Kai          Rathsachaek       Walleye                 3.31        NE
  12. Carter   Sumerfelt             Walleye                 3.24        SW
  13. Brady    Oliver                    Walleye                 3.22        ?
  14. Brandon Cates                   Bass                      3.21        ?
  15. Colby     Hunsley                Walleye                3.20        NE

2018 Winner Photos

          2017 Youth Division Winners

1 Lukas Chenoweth         Walleye        3.13
2 Wyatt Bengford             Bass             3.11
3 Jack Daggett                  Bass              3.08
4 Thatcher Nolan            Walleye        2.91
5 Ben Daggett                  Bass             2.79
6 Wyatt Gastonguay       Bass             2.31
7 Kalynn Clouse              Bass             2.23
8 Tayden Kerrigan          Bass             2.14
9 Tason Pease                 Bass             2.01
10 Darin Tomes              Bass             1.97


Mark Tweet 2018 $2,000 Winner 3.63# Walleye

Prices  ​         Prizes  

Josh Taylor 2017 $1,000 Winner  4.55# Walleye

            2016 Ice Fish Fest Winners
     Name                                     Species       Pounds

1     Brandon    Lambert            Bass            4.57
2     Jason    Cleveland               Bass             4.35
3     Kellin    DeVries                    Walleye      3.67
4     Paul    McQuisten                Walleye       3.54
5     Ellie    Pearson                     Walleye       3.50
6     Laura    Stoebner                 Walleye       3.34
7     Tyler    Hanson                     Walleye       3.19
8      Adam                                    Bass             3.14
9      Ginger    Smith                    Walleye        3.06
10    Richard    Lin                       Bass              3.04
 11    Sarah    Davies                    Walleye       2.98
 12    Ian    Caselli                         Walleye        2.98
 13    Tyler    Constant                 Walleye        2.97
 14    David    Glawe                    Walleye        2.93
 15    Taylor    Karpinske             Walleye        2.92