2018 Ice Fish Fest Winners

         Name                              Species      Pounds    Lake Area

  1. Mark     Tweet                Walleye     3.63        NW
  2. Matt      Nelson              Walleye     3.59        SE
  3. Gabe     Rieber               Walleye    3.57        ?
  4. Brady    Miller                Walleye     3.56        SE
  5. Rod        Wallenstein     Walleye    3.54        NW
  6. Dick        Remme           Walleye    3.52        NE
  7. Jesse     Lafrenz             Walleye    3.41        NE
  8. Amos    Buelow             Walleye    3.40        SW
  9. Jack        Prasek              Bass         3.39        SE
  10. Seth       Sperling           Walleye    3.38        NW
  11. Kai          Rathsachaek   Walleye   3.31        NE
  12. Carter   Sumerfelt         Walleye   3.24        SW
  13. Brady    Oliver                Walleye   3.22        ?
  14. Brandon Cates              Bass        3.21        ?
  15. Colby     Hunsley           Walleye   3.20        NE

​​​2017 ​Largest Crappie  Mike McDanial    1.75#    

2017 Largest Bluegill  Hunter Bark     .82# 

2018 Largest Crappie  Elmar   Delibasic    1.82    NE
2018 Largest Bluegill   Josephine Wurtz     0.76   SW

2019 Ice Fish Fest Winners

   Name                          Species         Pounds     Lake Area

1. Nick  Tielbar                  Bass                3.67        SE
2.Charlie  Borchardt        Walleye           3.57        SW
3. Cody      Thompson     Walleye           3.01        ?
4. Tayden Kerrigan          Walleye           2.83        NW
5. Sam       Britt                 Walleye           2.83        ?
6. Randy   Kewe                Walleye           2.76        ?
7. Steve    Zacharias         Walleye           2.74        SW
8. Scott      Pedersen        Walleye           2.56        SE
9. Josh       Clayton            Bass                2.46        NE
10. Aaron    Hultman        Bass                2.4          SE
11. Victor    Ridgeway       Walleye           2.37        ?
12. Hannah Drexler          Bass                2.28        NE
13. Riley      Ketcham        Walleye           2.22        NE
14. Dakodah Moore          Walleye           2.22        SW
15. Brandon Bausch         Bass                 2.17        NE

2019 Youth Division Winners

Name                     Species          Pounds    Lake Area

1.  Kaden   Rick             Bass              2.11        NE
2.  Ava Cagle                 Walleye         2.03        SW
3.  Brydon Voeltz          Walleye         1.94        ?
4.  Max Bengtox            Walleye        1.92        NE
5.  Ava Olson                 Bass              1.86        NE
6.  Josephine Wurtz      Bass              1.8          ?
7.  Henry Taylor            Bass              1.76        NE
8.  Jesse  Ratajazak       Bass              1.74        ?
9.  Caleb Fischer           Bass              1.69        SE
10.  Kaleb Blackman    Bass               1.67        ?

Nick Tielbar 2019 $2,000 Winner 3.67# Bass

Prices  ​         Prizes  

Save The Date 2020 Ice Fish Fest

Saturday January 25, 2020

2019 Largest Crappie    Dallas Kelding  1.67  NE
2019 Largest Bluegill     Taylor Racley    1.67  NE

          2017 Youth Division Winners

Name                              Species           Pounds

1 Lukas Chenoweth         Walleye        3.13
2 Wyatt Bengford             Bass             3.11
3 Jack Daggett                  Bass              3.08
4 Thatcher Nolan            Walleye        2.91
5 Ben Daggett                  Bass             2.79
6 Wyatt Gastonguay       Bass             2.31
7 Kalynn Clouse              Bass             2.23
8 Tayden Kerrigan          Bass             2.14
9 Tason Pease                 Bass             2.01
10 Darin Tomes              Bass             1.97


            2016 Ice Fish Fest Winners
     Name                                     Species       Pounds

1     Brandon    Lambert            Bass            4.57
2     Jason    Cleveland               Bass             4.35
3     Kellin    DeVries                    Walleye      3.67
4     Paul    McQuisten                Walleye       3.54
5     Ellie    Pearson                     Walleye       3.50
6     Laura    Stoebner                 Walleye       3.34
7     Tyler    Hanson                     Walleye       3.19
8      Adam                                    Bass             3.14
9      Ginger    Smith                    Walleye        3.06
10    Richard    Lin                       Bass              3.04
 11    Sarah    Davies                    Walleye       2.98
 12    Ian    Caselli                         Walleye        2.98
 13    Tyler    Constant                 Walleye        2.97
 14    David    Glawe                    Walleye        2.93
 15    Taylor    Karpinske             Walleye        2.92


              2017 Ice Fish Fest Winners  

Name                             Species            Pounds

1    Josh Taylor                     Walleye           4.55
2    Mike Kerrigan                Walleye           4.49
3    Adamson Garcia           Walleye            4.36
4    Eric Miller                       Walleye           4.28
5    Billy Cedar                     Bass                  4.08
6    Wyatt Reitmeier           Walleye            3.9
7    Hannah Drexler           Bass                 3.85
8    Tannyr Lurry                Walleye            3.74
9    Randy Kruse                Walleye             3.6
10  Kevin Cline                   Bass                 3.54
11  Brandon Lambert       Bass                 3.41
12  Lily Hinsley                  Walleye             3.4
13  Mark Doty                   Walleye            3.29
14  Tyler Wedrick             Bass                  2.99
15  Ava Pearson              Walleye             2.92

Mark Tweet 2018 $2,000 Winner 3.63# Walleye

Josh Taylor 2017 $1,000 Winner  4.55# Walleye

2018 Youth Division Winners

          Name                            Species    Pounds   Lake Area

  1. Briella VanDusseldorp  Walleye      3.17     NW
  2. Gavin    Kontz                     Walleye    2.93      ?
  3. Gavin    DenHerder           Walleye    2.82      ?
  4. Henry    Schulte                 Bass         2.76      NW
  5. Maryann Rice                     Walleye    2.75     SW
  6. Jeff        Hall                         Walleye    2.73     NE
  7. Ian          Lingen                  Walleye    2.69     ?
  8. Kaden   Rick                        Bass          2.51     NE
  9. Jack        Daggett                Bass          2.36     ?
  10. Wyette Woods                   Walleye    2.33      ?